Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

FAQ – najczęściej zadawane pytania podczas rekrutacji

1. Jeżeli chcę studiować na ASP to co mam zrobić na początku? – Przeczytać Krok po Kroku i wypełnić Formularz Rejestracji, a następnie już w Panelu rekrutacyjnym postępować zgodnie z instrukcją na Ekranie.
  2. Nie pamiętam hasła do systemu co mam zrobić? – Użyj opcji Zapomniałeś hasła? znajdującego się pod oknem logowania.
  3. Czy jeżeli nie dostałem się w zeszłym roku to mogę zarejestrować się w tym roku? – Tak. Wystarczy zalogować się na dane z poprzedniego roku lub użyć opcji Zapomniałeś hasła? pod oknem logowania.
  4. Czy jeżeli jestem studentem ASP to mogę zarekrutować się przez system Akademus? – Tak. Wystarczy zalogować się na dane z poprzedniego roku lub użyć opcji Zapomniałeś hasła? pod oknem logowania. Jeżeli chcesz zmienić dane osobowe w Panelu to musisz skontaktować się z Dziekanatem swojego Wydziału.
  5. Czy jeżeli nie pamiętam hasła do swojego konta mogę założyć nowe na inny adres i na nim złożyć Kandydaturę? – Nie. Jeżeli w poprzednim wypełniłeś ważne dane takie jak np. PESEL, to system nie pozwoli założyć konta jeszcze raz. W takim przypadku użyj opcji Zapomniałeś hasła? pod oknem logowania lub napisz do nas na adres help@asp.waw.pl
  6. Mam problem z wyborem kandydatury poprzez system IRK, ponieważ nie pokazują mi się studia do wyboru. Co mam zrobić? – Poczekać, aż zostanie uruchomiona internetowa rekrutacja kandydatów na wybrane kierunki zgodnie z Terminarzami dla poszczególnych wydziałów:
  7. Czy są jakieś limity dotyczące załączonych plików z portfolio i wymaganymi dokumentami? – Tak. Trzeba zamieścić od 2-3 do 10-17 plików zależnie od Kierunku na, który się aplikuje. Informacja o maksymalnej wielkości poszczególnych rodzajów plików znajduje się w systemie przy dodawaniu plików. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów znajdują się na stronie rekrutacji w  podstronach poszczególnych Wydziałów -> Zasady rekrutacji :
  8. Gdzie należy zamieścić dokumenty takie jak potwierdzenie wpłaty, skan świadectwa dojrzałości? Wszystkie niezbędne przy rekrutacji dokumenty zamieszcza się w Etapie Portfolio – patrz obrazek.