Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

FAQ - najczęściej zadawane pytania podczas rekrutacji

1. Jeżeli chcę studiować na ASP to co mam zrobić na początku? - Przeczytać instrukcję i zarejestrować konto w systemie Akademus , a następnie już w Panelu rekrutacyjnym postępować zgodnie z instrukcją na Ekranie.
  2. Nie pamiętam hasła do systemu co mam zrobić? - Użyj opcji Zapomniałeś hasła? znajdującego się pod oknem logowania, a następnie wpisać adres mailowy użyty podczas rejestracji, na który przyjdzie wiadomość z instrukcją zmiany hasła.
  3. Czy jeżeli nie dostałem się w zeszłym roku to mogę zarejestrować się w tym roku? - Tak. Wystarczy na nowo Zarejestrować konto zgodne z Instrukcją.
  4. Czy jeżeli jestem studentem ASP to mogę zarekrutować się przez system Akademus? - Tak. Wystarczy zalogować się na dane z poprzedniego roku lub użyć opcji Zapomniałeś hasła? pod oknem logowania. Jeżeli chcesz zmienić dane osobowe w Panelu to musisz skontaktować się z Dziekanatem swojego Wydziału.
  5. Czy jeżeli nie pamiętam hasła do swojego konta mogę założyć nowe na inny adres i na nim złożyć Kandydaturę? - Nie. Jeżeli w poprzednim wypełniłeś ważne dane takie jak np. PESEL, to system nie pozwoli założyć konta jeszcze raz. W takim przypadku użyj opcji Zapomniałeś hasła? pod oknem logowania lub napisz do nas na adres help@asp.waw.pl
  6. Mam problem z wyborem kandydatury poprzez system IRK, ponieważ nie pokazują mi się studia do wyboru. Co mam zrobić? - Poczekać, aż zostanie uruchomiona internetowa rekrutacja kandydatów na wybrane kierunki zgodnie z Terminarzami dla poszczególnych wydziałów:
  7. Czy są jakieś limity dotyczące załączonych plików z portfolio i wymaganymi dokumentami? - Tak. Trzeba zamieścić od 1-2 do 10-17 plików zależnie od Kierunku na, który się aplikuje. Informacja o maksymalnej wielkości poszczególnych rodzajów plików znajduje się w systemie przy dodawaniu plików. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów znajdują się na stronie rekrutacji w  podstronach poszczególnych Wydziałów ->Dokumenty:
  8. Gdzie należy zamieścić dokumenty takie jak potwierdzenie wpłaty, skan świadectwa dojrzałości? Wymagane dokumenty trzeba zamieścić w Etapie Obowiązkowe pliki.
  9. Gdzie można sprawdzić wyniki rekrutacji po pierwszym etapie rekrutacji? - Wyniki można sprawdzić w swojej Kandydaturze w zakładce Etapy Rekrutacji.