Terminarz rekrutacji na rok 2018_2019-11.04.2018 grafika

Czas trwania studiów: 5 lat

Postępowanie rekrutacyjne na kierunek Grafika prowadzony w formie jednolitych magisterskich studiów stacjonarnych składa się z następujących etapów:

I etap

1. Złożenie teczki z samodzielnie wykonanymi przez kandydata pracami. Teczka z pracami musi zawierać:
  • 4 szkicowniki w formacie zawierającym się pomiędzy A5 a A3
  • 10 drobnych (maksimum A4) form rysunkowych i malarskich (z natury lub własne kompozycje),
  • 10 fotografii (mogą to być wydruki zdjęć wykonanych dowolnym aparatem w formie zapisu inspiracji lub motywu),
  • 10 rysunków w formacie zawierającym się pomiędzy 50×70 cm a 100×70 cm (5 z nich musi być pracami studyjnymi aktu lub postaci w przestrzeni, wykonane dowolną techniką rysunkową),
  • 5 prac malarskich w formacie zawierającym się pomiędzy 50×70 cm a 100×70 zm.

Wszystkie prace muszą być podpisane i datowane. Kandydat jest obecny przy przeglądaniu teczki przez komisję.

1. Celem autoprezentacji jest poznanie zdolności intelektualnych kandydata, a także jego głębszych zainteresowań nie tylko w zakresie wybranej dziedziny plastyki, ale również innych rodzajach twórczości, takich jak literatura, muzyka, teatr czy film. Autoprezentacja powinna wykazać samodzielność kandydata w myśleniu o sprawach związanych z szeroko pojętą kulturą artystyczną.
  2. Czas trwania: 3-4 dni w zależności od liczby kandydatów.
  3. Maksymalna liczba punktów: 30.

II etap

1. Część praktyczna: zadanie rysunkowe (studium modela w przestrzeni), zadanie malarskie (studium malarskie z natury), zadanie z kompozycji.
  2. Czas trwania: 3 dni (12 godzin).
  3. Maksymalna liczba punktów: 100.

Przyjęcie na studia uzależnione jest od liczby uzyskanych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym (lista rankingowa).

Kandydat na kierunek Grafika prowadzony w formie jednolitych stacjonarnych studiów magisterskich zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Grafiki lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: