Terminarz rekrutacji na rok 2018_2019-11.04.2018_dla kierunku malarstwo

Czas trwania studiów: 5 lat

Postępowanie rekrutacyjne na kierunek Malarstwo prowadzony w formie jednolitych magisterskich studiów stacjonarnych składa się z następujących etapów:

I etap – złożenie teczki z samodzielnie wykonanymi przez kandydata pracami rysunkowymi i malarskimi (maksymalny rozmiar 100 cm x 70 cm, maksymalna ilość 25 sztuk);

II etap – część praktyczna: rysunek (studium z natury, postać, szkice), malarstwo (studium z natury, martwa natura), kompozycja na zadany temat;

III etap – autoprezentacja; Celem autoprezentacji jest poznanie zdolności intelektualnych kandydata, a także jego głębszych zainteresowań nie tylko w zakresie wybranej dziedziny plastyki, ale również innych rodzajach twórczości, takich jak literatura, muzyka, teatr czy film. Autoprezentacja powinna wykazać samodzielność kandydata w myśleniu o sprawach związanych z szeroko pojętą kulturą artystyczną.

Przyjęcie na studia uzależnione jest od liczby uzyskanych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym (lista rankingowa).

Kandydat na kierunek Malarstwo prowadzony w formie jednolitych stacjonarnych studiów magisterskich zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Malarstwa lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: