Terminarz rekrutacji na rok 2018_2019-11.04.2018_dla kierunku rzeźba

Czas trwania studiów: 5 lat

Postępowanie rekrutacyjne na kierunek Rzeźba prowadzony w formie jednolitych magisterskich studiów stacjonarnych składa się z następujących etapów:

I etap – złożenie teczki z samodzielnie wykonanymi przez kandydata pracami rysunkowymi (maksymalny rozmiar 100 cm x 70 cm, około 15 sztuk) oraz 1-2 rzeźby głowy lub fotografie tych rzeźb (pełna dokumentacja fotograficzna dwóch głów wykonana przy profesjonalnym oświetleniu; po 6 fotografii każdej pracy w formacie A4, wraz z precyzyjnym opisem dot. techniki wykonania, z podaniem wymiarów i roku realizacji). Prace i zdjęcia powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora

II etap – część praktyczna: rysunek (studium z natury, postać), rzeźba (studium z natury, głowa), dwie kompozycje na zadany temat (rysunkowa i rzeźbiarska)

III etap – autoprezentacja; Celem autoprezentacji jest poznanie zdolności intelektualnych kandydata, a także jego głębszych zainteresowań nie tylko w zakresie wybranej dziedziny plastyki, ale również innych rodzajach twórczości, takich jak literatura, muzyka, teatr czy film. Autoprezentacja powinna wykazać samodzielność kandydata w myśleniu o sprawach związanych z szeroko pojętą kulturą artystyczną.

Przyjęcie na studia uzależnione jest od liczby uzyskanych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym (lista rankingowa).

Kandydat na kierunek Rzeźba prowadzony w formie jednolitych magisterskich studiów stacjonarnych zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Rzeźby lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: