NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA NA WYDZIALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ

NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA NA WYDZIALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ

Czas trwania studiów: 3,5 roku

O przyjęcie na niestacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunek Architektura Wnętrz mogą ubiegać się osoby, które w określonym terminie złożą w Dziekanacie Wydziału wymagane dokumenty oraz teczkę zawierającą nie więcej niż 15 plansz w formacie 100/70 cm: w tym prace rysunkowe i malarskie oraz dokumentujące inną aktywność twórczą kandydata.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję w sprawie przyjęcia kandydata na studia na podstawie postępowania kwalifikacyjnego, składającego się z dwóch części:

• prezentacja złożonych uprzednio prac – teczki, gdzie kandydat może uzyskać punktację – max 30 pkt.,
  • rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem, dotycząca jego aspiracji, motywacji do studiowania danego kierunku i znajomości jego istoty, jak również wiedzy dotyczącej aktualnych i ważnych wydarzeń kulturalnych w kraju i na świecie. Pytania mogą dotyczyć także prac przygotowanych do prezentacji – max 30 punktów;

UWAGA: części I oraz II odbywają się w ciągu jednego dnia.

W postępowaniu kwalifikacyjnym można uzyskać 60 punktów. O przyjęciu na studia I stopnia decyduje ilość zdobytych punktów, jednak nie mniej niż 45 punktów.

O przyjęcie na niestacjonarne studia I stopnia na kierunku Architektura Wnętrz mogą ubiegać się również osoby, które brały udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w ASP w Warszawie na kierunku Architektura Wnętrz i nie zakwalifikowały się ze względu na brak miejsc. W tym przypadku podstawą oceny Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej jest suma punktów uzyskanych przez kandydata podczas egzaminów na studia stacjonarne.

W przypadku zgłoszenia kandydatów na pierwszy rok w liczbie mniejszej niż połowa miejsc, przewidzianych limitem, Komisja Rekrutacyjna Wydziału zastrzega sobie możliwość do zawieszenia naboru i nie przeprowadzania rekrutacji na dany rok akademicki.

Kandydat na kierunek Architektura Wnętrz prowadzony w formie stacjonarnych studiów I stopnia zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Architektury Wnętrz lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: