NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

NIESTACJONARNE STUDIA I STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

Egzamin ma charakter konkursowy i składa się z II etapów:

• etap I – przegląd prac plastycznych kandydatów. Wymagane są prace rysunkowe
    i malarskie, maksymalnie 25 plansz w teczce (studium postaci, martwa natura, itp.)
    w formacie nie mniejszym niż 50 cm x 70 cm i nie większym niż 70 cm x 100 cm). Teczki z pracami nieodpowiadającymi tym wymaganiom nie będą oceniane, co jest równoznaczne z niedopuszczeniem kandydata do kolejnego etapu rekrutacji.

• etap II – rozmowa kwalifikacyjna.

Punktacja:

• etapu – teczki z pracami domowymi kandydata oceniane są w skali od 0 do 10 punktów; do drugiego etapu egzaminu przystępują tylko ci kandydaci, których prace zostały ocenione na minimum 6 punktów.
  • etapu – rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem oceniana w skali punktowej
    od 0 do 10 punktów.

Łącznie w procesie rekrutacji kandydat może otrzymać maksymalnie 20 punktów.

Kandydaci, którzy pozytywnie zaliczyli jeden z etapów rekrutacji na studia stacjonarne na kierunku Grafika Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie są zwolnieni z tej części egzaminu na studia niestacjonarne I stopnia kierunek Grafika i rozpoczynają egzamin od kolejnego etapu.

Kandydaci, którzy pozytywnie zaliczyli wszystkie etapy rekrutacji na studia stacjonarne Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunki pokrewne, a nie zostali zakwalifikowani na I rok studiów stacjonarnych ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zostają zakwalifikowani na I rok niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunek Grafika bez konieczności ponownego przechodzenia przez etapy rekrutacji na studia niestacjonarne, pod warunkiem aplikowania na te studia.

Minimalny pułap punktowy kwalifikujący na I rok studiów wynosi 12 punktów. Do sumy punktów wlicza się liczbę punktów uzyskanych za I etap oraz II etap rekrutacji.

Kandydat na niestacjonarne studia I stopnia kierunek Grafika zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Grafiki lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: