NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ

NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ

O studiowanie na niestacjonarnych studiach drugiego stopnia na Wydziale Architektury Wnętrz mogą ubiegać się:

• absolwenci studiów pierwszego stopnia Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie;
  • absolwenci innych uczelni, którzy uzyskali tytuł licencjata, inżyniera lub magistra na kierunku architektura wnętrz lub pokrewnych, zawierających kształcenie projektowe i plastyczne (np. architektura, scenografia, wzornictwo).

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję w sprawie dopuszczenia kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej (autoprezentacji) na podstawie:

• dyplomu;
  • indeksu lub suplementu z okresu studiów I stopnia lub studiów II stopnia;
  • dokumentacji dorobku artystycznego kandydata w formie portfolio oraz „teczki”.

Teczka powinna zawierać nie więcej niż 15 plansz w formacie 100/70: dokumentacja prac projektowych wykonanych w okresie studiów I stopnia, prace rysunkowe, malarskie oraz inne świadczące o aktywności twórczej kandydata.

Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy zainteresowań kandydata z zakresu wiedzy o kulturze i sztuce ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia związane z wybranym kierunkiem studiów, wiedzy dotyczącej aktualnych, ważnych wydarzeń kulturalnych w kraju i na świecie.

Ocenie podlegają:

• dyplom ukończenia studiów oraz ich przebieg ( 30 pkt);
  • przedstawiona dokumentacja w formie portfolio oraz prac stanowiących zawartość „teczki” ( 25 pkt);
  • autoprezentacja ( 30 pkt).

W postępowaniu kwalifikacyjnym można uzyskać 85 punktów. O przyjęciu na niestacjonarne studia II stopnia decyduje ilość zdobytych punktów, jednak nie mniej niż 40 pkt.

W przypadku zgłoszenia kandydatów na pierwszy rok w liczbie mniejszej niż połowa miejsc, przewidzianych limitem, Komisja Rekrutacyjna Wydziału zastrzega sobie możliwość do zawieszenia naboru i nie przeprowadzania rekrutacji na dany rok akademicki.

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na kierunek Architektura Wnętrz, będący absolwentem studiów co najmniej I stopnia prowadzonych przez ASP w Warszawie, musi złożyć:

• suplement, w przypadku, gdy kandydat jest absolwentem innego kierunku ASP w Warszawie, niż kierunek, na który aplikuje

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na kierunek Architektura Wnętrz, będący absolwentem innej uczelni niż ASP w Warszawie, musi złożyć:

• cyfrową kolorową fotografię z wizerunkiem kandydata o proporcjach 20 mm x 25 mm (np. 236×295 pikseli w rozdzielczości co najmniej 300 dpi), którą należy wstawić w systemie IRK.; fotografia musi spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

• poświadczoną przez pracownika dziekanatu Wydziału Architektury Wnętrz lub Wydziałową Komisję Rekrutacyjną kopię świadectwa dojrzałości
  • dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne z fotografią umieszczoną w systemie IRK; fotografie muszą wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych