NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na Wydziale Grafiki, będący absolwentem studiów co najmniej I stopnia prowadzonych przez ASP w Warszawie, musi złożyć:

• dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne
    z fotografią umieszczoną w systemie IRK; fotografie muszą spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

Kandydat na studia II stopnia (stacjonarna i niestacjonarna forma studiów), będący absolwentem innej uczelni niż ASP w Warszawie, musi złożyć:

• poświadczoną przez pracownika dziekanatu danego Wydziału ASP w Warszawie lub Wydziałową Komisję Rekrutacyjną kopię świadectwa dojrzałości
  • dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne

Dodatkowa dokumentacja

Każdy kandydat, poza dokumentacją, o której mowa powyżej, zobowiązany jest złożyć:

• dokumentacja pracy licencjackiej,
  • dokumentacja działalności artystycznej i projektowej.

STUDIA WIECZOROWE

Przyjęcie kandydatów na studia drugiego stopnia w systemie wieczorowym odbywa się na podstawie oceny dorobku artystycznego oraz teczki z pracami prezentującymi dokonania artystyczne i projektowe kandydata przeprowadzonej przez Wydziałową Komisją Rekrutacyjną. Oceny dokonuje się w skali od 0 do 10 punktów. Minimalna ilość punktów kwalifikująca do przyjęcia na studia niestacjonarne II stopnia wynosi 6 punktów.

STUDIA ZAOCZNE

Przyjęcie kandydatów na studia drugiego stopnia w systemie zaocznym odbywa się na podstawie:

• Oceny dorobku artystycznego (teczki z pracami prezentującymi dokonania artystyczne
    i projektowe kandydata). Teczka powinna zawierać od 10 do 15 prac plastycznych
    w zakresie rysunku i malarstwa w formacie nie przekraczającym 100 x 70 cm. Teczka może zawierać także inne prace plastyczne kandydata (szkice, fotografie, projekty graficzne), które zdaniem osoby zdającej mogą mieć wpływ na podniesienie jakości autoprezentacji.
  • Autoprezentacji połączonej z prezentacją złożonych prac, której celem jest poznanie możliwości intelektualnych kandydata, a także jego głębszych zainteresowań, nie tylko
    w zakresie wybranej dziedziny plastyki, ale również innych rodzajów twórczości, takich jak literatura, muzyka, teatr czy film. W trakcie autoprezentacji kandydat powinien wykazać się samodzielnością w myśleniu o sprawach związanych z szeroko pojętą kulturą artystyczną. Istotna będzie nie tylko znajomość faktów, ale także własne spostrzeżenia i przemyślenia.