NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

TERMINARZ DLA WIECZOROWYCH STUDIÓW II STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE GRAFIKI

STUDIA ZAOCZNE I STUDIA WIECZOROWE

Przyjęcie kandydatów na studia drugiego stopnia w systemie wieczorowym i zaocznym na kierunku Grafika odbywa się na podstawie oceny dorobku artystycznego oraz teczki z pracami prezentującymi dokonania artystyczne i projektowe kandydata. Teczka powinna zawierać od 15 do 25 prac plastycznych w zakresie rysunku i malarstwa w formacie nie przekraczającym 100 x 70 cm. Teczka może zawierać także inne prace plastyczne kandydata (szkice, fotografie, projekty graficzne).

Oceny dokonuje się w skali od 0 do 30 punktów. Minimalna ilość punktów kwalifikująca do przyjęcia na studia niestacjonarne II stopnia wynosi 11 punktów.

W przypadku zgłoszenia kandydatów w liczbie mniejszej niż połowa limitu przyjęć na studia, ustalonego przez Senat Uczelni, Uczelniana Komisja Rekrutacyjna zastrzega sobie możliwość do zawieszenia naboru i nie przeprowadzania rekrutacji na dany rok akademicki.

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na Wydziale Grafiki, będący absolwentem studiów co najmniej I stopnia prowadzonych przez ASP w Warszawie, musi złożyć:

w systemie IRK.; fotografia musi spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

• dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne
    z fotografią umieszczoną w systemie IRK; fotografie muszą spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografię przedstawiającą ją w okularach z ciemnymi szkłami. W tym przypadku załącza się orzeczenie o niepełnosprawności z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku.

Osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w nakryciu głowy, o ile wizerunek twarzy jest w pełni widoczny. W takim przypadku do wniosku załącza się zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Kandydat na studia II stopnia (stacjonarna i niestacjonarna forma studiów), będący absolwentem innej uczelni niż ASP w Warszawie, musi złożyć:

• poświadczoną przez pracownika dziekanatu danego Wydziału ASP w Warszawie lub Wydziałową Komisję Rekrutacyjną kopię świadectwa dojrzałości
  • dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2019