NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE SZTUKI MEDIÓW

NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE SZTUKI MEDIÓW

Czas trwania studiów: 2,5 roku

O przyjęcie na niestacjonarne studia drugiego stopnia na kierunku Sztuka Mediów może ubiegać się osoba, która uzyskała tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra.

Egzamin ma charakter konkursowy i składa się z dwóch etapów:

• I etap – przegląd prac plastycznych kandydatów, w tym prac fotograficznych oraz dorobku artystycznego – 30 punktów. Do drugiego etapu egzaminów przystępują tylko ci kandydaci, których prace zostały ocenione na minimum 20 pkt.

• II etap – autoprezentacji – 60 punktów.

W postępowaniu można uzyskać maksymalnie 90 punktów. O przyjęciu na studia decyduje ilość zdobytych punktów.

Na przegląd prac plastycznych kandydat przygotowuje około 20 prac świadczących o aktywności twórczej kandydata. Poza pracami rysunkowymi i malarskimi wymagane jest przedstawienie prac wykonanych w okresie studiów licencjackich w formie portfolio.

Autoprezentacja dotyczy m.in. zainteresowań kandydata z zakresu wiedzy o kulturze i sztuce ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia związane z kierunkiem studiów oraz wiedzy dotyczącej aktualnych i ważnych wydarzeń kulturalnych w kraju i na świecie.

O przyjęciu na studia decyduje zdobycie co najmniej minimalnej liczby punktów określonej przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

Po rekrutacji tworzona jest lista rankingowa wg sumy punktów otrzymanych przez kandydatów w dwóch etapach rekrutacji. W razie tej samej liczby uzyskanych punktów przez kandydatów biorących udział w rekrutacji, o lokacie na liście rankingowej będzie decydowała liczba punktów otrzymanych za autoprezentację – II etap egzaminów. Jeśli w dalszym ciągu liczba punktów dla więcej niż jednej osoby będzie taka sama, uzyskują one tę samą lokatę,
a osoba następna otrzyma lokatę z pominięciem kolejnych numerów zgodnych  z liczbą osób, którym przyznano lokaty ex aequo.

Osoba, która nie przystąpiła do egzaminu zostaje wykluczona z postępowania egzaminacyjnego oraz nie jest jej przyznawana lokata na liście rankingowej.

Kandydat zobowiązany jest do złożenia w wyznaczonym terminie dokumentacji, o której mowa poniżej oraz indeksu. Dokumenty można składać w dziekanacie studiów niestacjonarnych, bądź u Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na kierunek Sztuka Mediów, będący absolwentem studiów co najmniej I stopnia prowadzonych przez ASP w Warszawie, musi złożyć:

• suplement, w przypadku, gdy kandydat jest absolwentem innego kierunku ASP
    w Warszawie, niż kierunek, na który aplikuje

Kandydat na niestacjonarne studia II stopnia na kierunku Sztuka Mediów, będący absolwentem innej uczelni niż ASP w Warszawie, musi złożyć:

• cyfrową kolorową fotografię z wizerunkiem kandydata o proporcjach 20 mm x 25 mm (np. 236×295 pikseli w rozdzielczości co najmniej 300 dpi), którą należy wstawić w systemie IRK.; fotografia musi spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

• poświadczoną przez pracownika dziekanatu Wydziału Sztuki Mediów lub Wydziałową Komisję Rekrutacyjną kopię świadectwa dojrzałości
  • dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne z fotografią umieszczoną w systemie IRK; fotografie muszą wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych