Terminarz rekrutacji na rok 2018_2019-11.04.2018_dla kierunku sztuka mediów

STACJONARNE STUDIA I STOPNIA NA WYDZIALE SZTUKI MEDIÓW

Kandydat na stacjonarne studia I stopnia na kierunku Sztuka Mediów zobowiązany jest do złożenia w wyznaczonym terminie stosownych dokumentów i teczki z pracami plastycznymi.

Teczka z pracami musi zawierać:

• prace malarskie – 5-7 sztuk w formacie 50×70 cm lub 100×70 cm,
  • prace rysunkowe – 5-7 sztuk w formacie 50 x 70 cm lub 100×70 cm,
  • prace fotograficzne (dorobek własny) – 10-15 sztuk w formacie 20×30 cm lub 30×40 cm,
  • prace fotograficzne na zadany temat, ustalony i podany do publicznej wiadomości 6 (sześć) tygodni przed rozpoczęciem rekrutacji – 5 sztuk w formacie 20x30cm, TEMAT: „ZABAWA”
  • teczka może zawierać ewentualnie wybór innych realizacji artystycznych zapisanych na nośniku cd albo dvd świadczące o wrażliwości plastycznej kandydata.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z trzech etapów:

I etap – przegląd prac praktycznych kandydatów złożonych w teczkach (maksymalnie można uzyskać 30 pkt). Do drugiego etapu egzaminu przystępują tylko ci kandydaci, których prace zostały ocenione na minimum 20 punktów, etap przechodzi 64 kandydatów z najwyższą punktacją.

II etap – Przygotowanie materiałów do autoprezentacji (etapu III):

Dzień 1:

• przygotowanie prac z zakresu pracowni Przestrzeni Audiowizualnej (max. 10 pkt);
  • przygotowanie prac z zakresu pracowni Przestrzeni Malarskiej (max. 10 pkt).

Dzień 2 – realizacja ćwiczenia praktycznego z zakresu fotografii (max. 10 pkt).

III etap – autoprezentacja połączona jest z prezentacją zrealizowanych w II etapie ćwiczeń. Autoprezentacja zakłada:

• wprowadzające pytanie ogólne (max. 5 pkt),
  • omówienie przygotowanych podczas egzaminu prac praktycznych oraz złożonej teczki (max. 5 pkt),
  • pytanie dotyczące ogólnej orientacji w świecie kultury (max.5 pkt),
  • pytanie dodatkowe od jednego z członków Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (max. 5 pkt).

W postępowaniu rekrutacyjnym można uzyskać maksymalnie 80 punktów.

Na studia może być przyjęta osoba, która uzyskała pozytywny wynik w postępowaniu rekrutacyjnym, mieszcząca się w określonym limicie przyjęć.

Kandydat na stacjonarne studia I stopnia na kierunek Sztuka Mediów zobowiązany jest złożyć w dziekanacie Wydziału Sztuki Mediów lub do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty: