STACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE WZORNICTWA

STACJONARNE STUDIA II STOPNIA NA WYDZIALE WZORNICTWA

Kierunek: WZORNICTWO

Specjalność: PROJEKTOWANIE PRODUKTU I KOMUNIKACJI WIZUALNEJ

O przyjęcie na stacjonarne studia drugiego stopnia na Wydziale Wzornictwa mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia:

• kierunku wzornictwa (specjalizacje m.in. projektowanie produktu, komunikacja wizualna);
  • kierunków zawierających kształcenie plastyczne i projektowe (m.in. architektura);
  • innych kierunków,

którzy pomyślnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne na I rok studiów magisterskich, oceniające dorobek artystyczny i predyspozycje kandydatów.

Postępowanie rekrutacyjne polega na:

• złożeniu przez kandydata podania o przyjęcie na studia wraz z życiorysem zawodowym i dorobkiem (portfolio), dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub studiów magisterskich, indeksu lub suplementu do dyplomu oraz ewentualnych innych dokumentów potwierdzających zdobycie innych kwalifikacji, oraz opracowaniu obowiązkowego tematu projektowego; etap ten kończy się dopuszczeniem lub niedopuszczeniem kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego;
  • autoprezentacji dotyczącej portfolio, wykształcenia, ewentualnej pracy zawodowej, motywacji, zainteresowań.

Podsumowując, kandydaci na studia II stopnia na kierunek Wzornictwo, poza dokumentacją, o której poniżej, zobowiązani są złożyć w Dziekanacie:

• indeks/suplement,
  • życiorys zawodowo – akademicki (C.V.),
  • portfolio,
  • posiadane certyfikaty językowe

oraz zobowiązani są do

• opracowania obowiązkowego tematu projektowego – według zasad określonych
    w osobnym dokumencie, publikowanym przez Wydział Wzornictwa nie później niż dwa miesiące przed ostatecznym terminem składania dokumentów.

Komisja na podstawie dostarczonego portfolio i dokumentów dopuszcza kandydatów do autoprezentacji. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać za portfolio wynosi 60. Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ustala minimum punktowe dopuszczające do autoprezentacji, która odbywa się w wyznaczonym przez Wydział terminie. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać za autoprezentację wynosi 40.

W postępowaniu kwalifikacyjnym można uzyskać maksymalnie 100 punktów. O przyjęciu na studia II stopnia na kierunek Wzornictwo decyduje liczba zdobytych punktów, jednak nie mniej niż 60 pkt. Lista rankingowa sporządzana jest na podstawie sumy punktów uzyskanych przez kandydata w ocenie portfolio i autoprezentacji.

Kandydat na stacjonarne studia II stopnia na kierunek Wzornictwo, będący absolwentem studiów co najmniej I stopnia prowadzonych przez ASP w Warszawie, musi złożyć:

Kandydat na stacjonarne studia II stopnia na kierunek Wzornictwo, będący absolwentem innej uczelni niż ASP w Warszawie, musi złożyć:

• cyfrową kolorową fotografię z wizerunkiem kandydata o proporcjach 20 mm x 25 mm (np. 236×295 pikseli w rozdzielczości co najmniej 300 dpi), którą należy wstawić w systemie IRK.; fotografia musi spełniać wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych

• poświadczoną przez pracownika dziekanatu Wydziału Wzornictwa lub Wydziałową Komisję Rekrutacyjną kopię świadectwa dojrzałości
  • dwie fotografie z wizerunkiem kandydata o wymiarze 35 mm x 45mm, identyczne z fotografią umieszczoną w systemie IRK; fotografie muszą wymogi szczegółowo opisane w ogłoszeniach rekrutacyjnych